Serie A: “Έμφραγμα” για τη Γιουβέντους! Έχασε βαθμούς στο 95′ από τη Λάτσιο (video)

ποδόσφαιρο Λάτσιο

Η Γιουβέντους αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τη Λάτσιο στο ντέρμπι της αγωνιστικής στη Serie A, αφού δέχθηκε την ισοφάριση στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η ομάδα του Κριστιάνο Ρονάλντο πήρε προβάδισμα στο παιχνίδι με τον Πορτογάλο σούπερ σταρ να βρίσκει ξανά δίχτυα και να φθάνει τα 27 γκολ μέσα στο 2020 με τη φανέλα της Γιουβέντους.

Η “βέκια σινιόρα” δεν κατάφερε να κρατήσει όμως το προβάδισμα ως το τέλος, αφού στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Καϊσέδο προκάλεσε… έμφραγμα στους φιλοξενούμενους, ισοφαρίζοντας στο τελικό 1-1, με τρομερό γυριστό σουτ. Η Γιουβέντους είχε έτσι μία ακόμη απώλεια βαθμών κι έμεινε στο -3 από την πρωτοπόρο Μίλαν, η οποία έχει μάλιστα και ματς λιγότερο στο πρωτάθλημα.