Serie A, Γιουβέντους – Αταλάντα 0-1: Δεν συνέρχεται με τίποτα η «βέκια σινιόρα»

Άλλη μία ήττα, αυτή τη φορά από την Αταλάντα, υπέστη η Γιουβέντους στη Serie A αφού ηττήθηκε 0-1 στο Τορίνο για την 14η αγωνιστική.

Ένα γκολ του Ζαπάτα, που εκτέλεσε τον Σέζνι στο 28ο λεπτό, στάθηκε αρκετό στην Αταλάντα ώστε να φύγει με ένα μεγάλο τρίποντο από την έδρα της Γιουβέντους που συνεχίζει να παραπαίει στη φετινή Serie A, αφού πλέον βρίσκεται 11 βαθμούς μακριά από την κορυφή και 7 μακριά από τις θέσεις που οδηγούν στο Champions League, ενώ έχει και ένα ματς περισσότερο.

Η Γιουβέντους προσπάθησε να αντιδράσει στο δεύτερο μέρος και έκλεισε στα καρέ της την Αταλάντα, με τη μεγαλύτερη ευκαιρία ωστόσο να έρχεται στις καθυστερήσεις όταν η απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντιμπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι. Το 0-1 παρέμεινε έτσι ως το τέλος και η Αταλάντα ανέβηκε στην τρίτη θέση με 28 βαθμούς και στο -4 από την κορυφή.