Serie A: «Γκέλα» και για τη Νάπολι που έμεινε εκτός 5άδας (video)

Μετά τη Μίλαν, την Ίντερ και τη Γιουβέντους, βαθμούς έχασε και η Νάπολι στη 19η αγωνιστική της Serie A, καθώς ηττήθηκε με 3-1 από τη Βερόνα και όχι μόνο έχασε την ευκαιρία να βρεθεί στην τρίτη θέση, αλλά έμεινε και εκτός πεντάδας.

Η ομάδα του Γκατούζο προηγήθηκε πριν καλά καλά συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό του αγώνα με τον Λοσάνο, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 34′ με τον Ντι Μάρκο και έκαναν “πάρτι” στο δεύτερο ημίχρονο, με τους Μπαράκ και Τζακάνι να τους χαρίζουν τη νίκη.

Η Νάπολι έμεινε έτσι στους 34 βαθμούς και την 6η θέση της βαθμολογίας, αφού την προσπέρασε η Αταλάντα, ενώ η διαφορά της από την κορυφή αυξήθηκε στους 9 βαθμούς, αν και έχει ματς λιγότερο από τους Μιλανέζους.