Πέμπτη, 18 Απρ.

Serie A: Η Σαμπντόρια σόκαρε τη Λάτσιο στις καθυστερήσεις – Πρώτη ήττα για Φιορεντίνα στο πρωτάθλημα

Η Λάτσιο κράταγε τη νίκη στα χέρια της απέναντι στη Σαμπντόρια αλλά η ομάδα της Γένοβας κατάφερε να κλέψει τον βαθμό της ισοπαλίας στης καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Η Λάτσιο έχασε την ευκαιρία να σκαρφαλώσει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Serie A, παρέα με τη συμπολίτισσα Ρόμα αλλά το γκολ του Γκαμπιαντίνι από πλευράς Σαμπντόρια στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό 1-1 σοκάροντας τους ”λατσιάλι” οι οποίοι είχαν το προβάδισμα από το 21ο λεπτό με τέρμα του Ιμόμπιλε.

Την ίδια ώρα την πρώτη ήττα στη Serie A γνώρισε η Φιορεντίνα, η οποία ηττήθηκε από την Ουντινέζε με 1-0 χάρις στο γκολ του Μπέτο στο 17ο λεπτό της αναμέτρησης. Οι ”βιόλα” πίεσαν για την ισοφάριση αλλά οι προσπάθειες τους δεν ευοδώθηκαν γνωρίζοντας την πρώτη τους ήττα στη Serie A.