Κυριακή, 5 Μαΐ

Serie A: Νέα ήττα για την Ίντερ με 2-1 από την Σπέτσια

Η Ίντερ συνέχισε τις κακές της εμφανίσεις μέσα στο 2023 και ηττήθηκε με 2-1 στην έδρα της Σπέτσια, μένοντας στο -15 από τη Νάπολι στην κορυφή της Serie A.

Σε ένα ματς με τρία πέναλτι, η Ίντερ αστόχησε στο πρώτο με τον Λαουτάρο Μαρτίνες και έχασε την ευκαιρία να πάρει το προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο, για να ανοίξει το σκορ η Σπέτσια με τον Μαλντίνι στο 55′. Οι “νερατζούρι” ισοφάρισαν στο 83′ με πέναλτι του Λουκάκου, αλλά ο Ενζολά “απάντησε” με τον ίδιο τρόπο, τέσσερα λεπτά αργότερα και οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη στο ματς.

Η Ίντερ έμεινε έτσι 15 βαθμούς μακριά από την πρώτη θέση στη Serie A, έχοντας και παιχνίδι περισσότερο από τη Νάπολι, ενώ πλέον κινδυνεύει να χάσει ακόμη και την 4άδα, αφού η 5η Μίλαν έχει μόλις 3 βαθμούς λιγότερους.