Δευτέρα, 29 Απρ.

Serie A, Βενέτσια – Ρόμα 3-2: Συνεχίζεται η «κατηφόρα» για την ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο

ΦΩΤΟ Reuters αρχείου

Για τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι στη Serie A, η Ρόμα δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη, καθώς ηττήθηκε με 3-2 από τη “νεοφώτιστη” Βενέτσια, σε ένα ματς με δύο ανατροπές του σκορ.

Η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο αγνοεί το “τρίποντο” από τις 3 Οκτωβρίου στο ιταλικό πρωτάθλημα, με αποτέλεσμα να βρίσκεται πια στο -12 από την κορυφή της βαθμολογίας και μάλιστα με ματς περισσότερο, κινδυνεύοντας πια να μείνει και εκτός πρώτης 6άδας.

Η Ρόμα βρέθηκε να προηγείται με γκολ των Σομουρόντοφ και Έιμπραχαμ, παρά το γκολ του Καλντάρα μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης, αλλά η Βενέτσια έφερε ξανά… τούμπα το ματς στο δεύτερο ημίχρονο, με πέναλτι του Αράμου και νικητήριο γκολ του Οκερέκε.