Τρίτη, 7 Μαΐ
26oC Αθήνα

Superleague: Όλα τα γκολ της πρώτης αγωνιστικής των play off (video)

Intime.gr

Δείτε όσα έγιναν στα ματς της πρώτης αγωνιστικής των play off της Superleague, με το Αστέρας Τρίπολης – Παναθηναϊκός (2-2) να είναι το παιχνίδι που έκλεψε τις εντυπώσεις, μετά από όλα όσα έγιναν στα τελευταία του λεπτά.

Παίζοντας για περισσότερο από ένα ημίχρονο με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Λαλά στο 41΄, ο Ολυμπιακός νίκησε 1-0 τον Άρη στο γήπεδο «Γ. Καραϊσκάκης», στην πρεμιέρα των lay off της Superleague.

Το ντέρμπι των «δικεφάλων» βάφτηκε… ασπρόμαυρο, με τον ΠΑΟΚ να νικά με 3-1 την ΑΕΚ μέσα στην Τούμπα και να την προσπερνά στο βαθμολογικό πίνακα.

Στο πιο εντυπωσιακό ματς της πρώτης αγωνιστικής, ο Αστέρας Τρίπολης -αν και έχανε με 2-0 ως το 84’ από ισάριθμα γκολ του Μακέντα- ισοφάρισε τον Παναθηναϊκό σε 2-2 στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων με γκολ του τερματοφύλακα του και πήρε ένα ανέλπιστο βαθμό.