Τρίτη, 30 Απρ.

ΤΕΛΙΚΟ: Άρης – Ηρακλής 0-1

ΦΩΤΟ EUROKINISSI.

Ο Ηρακλής με γκολ του Γιάκομπ στο 87′ έφυγε με το τρίποντο από το Κλεάνθης Βικελίδης και βλέπει πλέον πλέι οφ.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

92′ Κεφαλιά του Μπομπαντίγια λίγο άουτ.

87′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ. Ο Γιάκομπ έφυγε στην πλάτη της άμυνα, πέρασε τον Σηφάκη και σημείωσε το δεύτερο γκολ του στη Σούπερ Λίγκα.

86′ Ο Τσέζαρεκ στη θέση του Νέτο.

83′ Ο Γιάκομπ στη θέση του Επαλέ. Πριν ακουμπήσει την μπάλα ο Ρουμάνος είδε την κίτρινη κάρτα.

82′ Τεράστια διπλή ευκαιρία του Ηρακλή. Ο Σολτάνι επιχείρησε το διαγώνιο σουτ αλλά ο Σηφάκης απέκρουσε, στην επαναφορά ο Ζερκά αφύλακτος πλάσαρε αλλά ο πορτιέρο του Άρη έκανε την απόκρουση του αγώνα.

82′ Κίτρινη στον Βαγγέλη.

81′ Κίτρινη κάρτα στον Νέτο.

77′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νέτο, έδιωξε ο Ελυθερόπουλος.

75′ Ο Μενδρινός στη θέση του Καστίγιο.

74′ Δυνατό σουτ του Νέτο, η μπάλα έφυγε άουτ.

73′ Ο Μαχόπ στη θέση του Καϊτά.

68′ Ο Περέιρα βρέθηκε σε καλή θέση αλλά το σουτ του κοντραρίστηκε και έφυγε κόρνερ.

60′ Ο Σολτάνι στη θέση του Μάρα.

57′ Σουτ του Κόκε, η μπάλα κόντραρε και έφτασε στην αγκαλιά του Ελευθερόπουλου.

53′ Ο Τόχα στη θέση του Πρίττα.

51′ Κίτρινη κάρτα στον Ρονάλντο.

47′ Ωραίο σουτ του Μπομπαντίγια, εξίσου όμορφη και η επέμβαση του Ελευθερόπουλου.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

43′ Κι άλλο σουτ εκτός περιοχής από τον Περέιρα, δεν ανησύχησε τον Ελευθερόπουλο.

41′ Κίτρινη στον Μάρα.

39′ Σουτ του Μπομπαντίγια με το αριστερό πέρασε άουτ.

35′ Σουτ του Περέιρα πάνω από την εστία του Ελευθερόπουλου.

29′ Κίτρινη στον Καστίγιο.

19′ Κίτρινη στον Κανακούδη.

17′ Κίτρινη κάρτα στον Πίτου Γκαρσία.

4′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Κόκε με πλασαριστό σουτ έστειλε τη μπάλα λίγο άουτ.

2′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ. Ο Κόκε με δυνατό σουτ σημάδεψε το δεξί δοκάρι του Ελευθερόπουλου.

1′ Σουτ του Πίτου Γκαρσία άουτ.

Σέντρα στον αγώνα.

Άρης: Σηφάκης, Νέτο (86′ Τσέζαρεκ), Ρονάλντο Γκιάρο, Κόκε, Μίσελ, Μπομπαντίγια, Λαζαρίδης, Περέιρα, Βαγγέλη, Πρίττας (53′ Τόχα), Καστίγιο (75′ Μενδρινός).

Ηρακλής: Ελευθερόπουλος, Κανακούδης, Χοσέμι, Παπαστεριανός, Ντάνι, Κυριαζής, Πίτου Γκαρσία, Καϊτά (73′ Μαχόπ), Ζερκά, Μάρα (60′ Σολτάνι), Επαλέ (83′ Γιάκομπ).

Διαιτητής: Παππάς