Τρίτη, 23 Απρ.

ΑΕΚ – Άρης 2-1 ΤΕΛΙΚΟ

ΦΩΤΟ Intime

Η ΑΕΚ επικράτησε με 2-1 επί του Άρη στο ΟΑΚΑ για το ντέρμπι της 8ης αγωνιστικής της Superleague 1, μετά από ένα ματς που έγινε “θρίλερ” στα τελευταία λεπτά.

Η Ένωση προηγήθηκε με 2-0 χάρη σε γκολ του Μήτογλου και του Μάνταλου στο πρώτο ημίχρονο, αλλά έχασε τον Έλληνα αμυντικό με απευθείας κόκκινη κάρτα στο 70′ και “καρδιοχτύπησε” μέχρι τέλους, μετά τη μείωση του σκορ από τον Ματέο Γκάρσια. Το σκορ δεν άλλαξε πάντως μέχρι τέλους, με την ομάδα του Γιαννίκη να πανηγυρίζει την 4η σερί νίκη της στο πρωτάθλημα.

Παρακολουθήστε LIVE το ΑΕΚ – Άρης από το Newsit.gr

Η ΑΕΚ έφθασε έτσι τους 19 βαθμούς και βρέθηκε στη δεύτερη θέση και το -1 από τον Ολυμπιακό στην κορυφή του πρωταθλήματος, ενώ στους 8 βαθμούς έμεινε ο Άρης, που ξεκίνησε όμως τη σεζόν και με -6.