ΑΕΚ – Άρης 2-1 ΤΕΛΙΚΟ: Ματς “φωτιά” σε “κιτρινόμαυρο” φόντο!

ΦΩΤΟ Intime

Μετά από έναν επεισοδιακό πρώτο ημιτελικό στο Κύπελλο Ελλάδας, η ΑΕΚ πήρε μικρό προβάδισμα πρόκρισης επί του Άρη, επικρατώντας με 2-1 στο ΟΑΚΑ και ενώ θα ακολουθήσει αγώνας ρεβάνς στη Θεσσαλονίκη.

Το παιχνίδι “στιγματίστηκε” από δύο διακοπές, αλλά και από την αποβολή του Ματίγια σε αγωνιστικό επίπεδο, με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου.

Η Ένωση “πίεσε” με παίκτη παραπάνω, αλλά βρήκε μόνο ένα γκολ με τον Βράνιες, διατηρώντας υψηλό το ενδιαφέρον για το δεύτερο ματς. Ο Μάνταλος είχε κάνει το 1-0 στο πρώτο ημίχρονο, πριν ισοφαρίσει άμεσα ο Άρης με πέναλτι του Μπρούνο Γκάμα.

Παρακολουθήστε LIVE το ΑΕΚ – Άρης από το Newsit.gr

Με το 2-1 στο πρώτο ματς, η ΑΕΚ έγινε ακόμη μεγαλύτερο φαβορί για την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας, αλλά ο Άρης χρειάζεται απλή νίκη στη ρεβάνς για να “κλέψει” το “εισιτήριο” για τη “μάχη” του τροπαίου.