ΑΕΚ – Παναθηναϊκός 0-0: Το «θρίλερ» στο φινάλε με την κόκκινη κάρτα και το πέναλτι

ΦΩΤΟ intime

Η ΑΕΚ και ο Παναθηναϊκός έμειναν στην ισοπαλία με σκορ 0-0 στο ντέρμπι κορυφής των πλέι οφ της Super League 1, με το ματς να ολοκληρώνεται πάντως με απίστευτο τρόπο.

Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων χρειάστηκε δύο φορές η χρήση του VAR για να αλλάξουν οι αποφάσεις του διαιτητή και να υπάρξει αποβολή, αλλά και ακύρωση πέναλτι στο 10ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Αρχικά ο διαιτητής πήγε στο video για να δει ένα φάουλ του Τσόκαϊ και έκανε κόκκινη την κίτρινη κάρτα που είχε δώσει στον παίκτη του Παναθηναϊκού, ενώ στη συνέχεια ο ίδιος έδωσε πέναλτι σε “μονομαχία” του Παλάσιος με τον Αραούχο, όμως άλλαξε ξανά απόφαση με υπόδειξη του VAR και ακύρωσε την εσχάτη των ποινών, για φάουλ υπέρ του “τριφυλλιού”.