ΑΕΚ – Παναθηναϊκός 1-1 ΤΕΛΙΚΟ! Μπαμ με Λιβάι στο 92′

ΦΩΤΟ intime

Ένα γκολ του Λιβάι Γκαρσία στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων, λύτρωσε την ΑΕΚ κόντρα στον Παναθηναϊκό για την 5η αγωνιστική των play off της Superleague, και διαμόρφωσε το τελικό 1-1 στο ματς.

Οι “πράσινοι” είχαν πάρει το προβάδισμα από το 37′ με κεφαλιά του Ιωαννίδη, αλλά η Ένωση τους “πολιόρκησε” στο δεύτερο μέρος και τελικά κατάφερε να ισοφαρίσει και να παραμείνει “αφεντικό” για την έξοδο στην Ευρώπη.

Η ΑΕΚ έμεινε στο +5 από τον Παναθηναϊκό στη βαθμολογία των play off και κράτησε τη διαφορά “ασφαλείας” από την 5η θέση, η οποία και δεν δίνει “εισιτήριο” για τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.

Παρακολουθήστε LIVE το ΑΕΚ – Παναθηναϊκός από το Newsit.gr

Ο Παναθηναϊκός δεν κατάφερε έτσι να κερδίσει για τρίτο σερί ματς στα play off, παρότι προηγήθηκε και πάλι, δεχόμενος αυτή τη φορά την ισοφάριση στις καθυστερήσεις, έχοντας δώσει όμως από νωρίς δικαιώματα στην ΑΕΚ.