ΑΕΚ Β’ – Ολυμπιακός Β’: Έντονες διαμαρτυρίες για πέναλτι υπέρ της Ένωσης

ΦΩΤΟ Intime

Η ΑΕΚ Β’ αντιμετωπίζει τον Ολυμπιακό Β’ στο πρωτάθλημα της Super League 2 και μία απόφαση του διαιτητή έφερε νέα παράπονα από τους Πειραιώτες.

Ο Ολυμπιακός Β’ έχει αποχωρήσει μάλιστα δύο φορές από αγώνες της Super League 2 τους τελευταίους μήνες, ως αντίδραση σε διαιτητικές αποφάσεις, ενώ αυτή τη φορά φωνάζει για τον καταλογισμό πέναλτι υπέρ της ΑΕΚ.

Στο 22ο λεπτό του αγώνα, ο Χρυσόπουλος ανέτρεψε τον Απ. Χριστόπουλο στα όρια της περιοχής και ο διαιτητής έδειξε πέναλτι, με τους Πειραιώτες να υποστηρίζουν ότι η παράβαση έγινε εκτός περιοχής. VAR δεν υπάρχει πάντως στη Super League 2 και η απόφαση δεν άλλαξε, ενώ ο Ολυμπιακός Β’ κατάφερε να ανατρέψει το σκορ στη συνέχεια για να πάει με το υπέρ του 2-1 στα αποδυτήρια για το ημίχρονο.