13oC Αθήνα

Αλκμάαρ – Γουέστ Χαμ 0-1: Αποκλείστηκαν Παυλίδης και Χατζηδιάκος – Στον τελικό του Conference League οι Λονδρέζοι

Η Αλκμάαρ δεν κατάφερε να βρει ένα γκολ για να ισοφαρίσει το 2-1 του πρώτου αγώνα και τελικά γνώρισε δεύτερη ήττα με 1-0 από τη Γουέστ Χαμ, για να αποκλειστεί στα ημιτελικά του Conference League.

Με βασικούς τους Βαγγέλη Παυλίδη και Παντελή Χατζηδιάκο, η Αλκμάαρ “πάλεψε” μέχρι τέλους το ματς και διαμαρτύρεται για ένα πέναλτι που δεν δόθηκε στον διεθνή Έλληνα επιθετικό.

Η Γουέστ Χαμ ήταν όμως αυτή που βρήκε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης με τον Φορνάλς στις καθυστερήσεις και πανηγύρισε την πρόκριση στο μεγάλο τελικό του Conference League, όπου θα αντιμετωπίσει τη Φιορεντίνα, που απέκλεισε στην παράταση τη Βασιλεία, στον άλλο ημιτελικό.