weather-icon °C AΘΗΝΑ

Australian Open: Εκεί θα παρακολουθήσετε τον αγώνα του Τσιτσιπά

Australian Open: Εκεί θα παρακολουθήσετε τον αγώνα του Τσιτσιπά
ΦΩΤΟ Reuters

Στο κορτ 3 του Melbourne Park θα δώσουν τη μάχη τους τόσο ο Στέφανος Τσιτσιπάς, όσο και η Κατερίνα Σάκκαρη, με την ελπίδα να πάρουν την πρόκριση στον 3ο γύρο του Australian Open.

Στις 02.00 ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα αντιμετωπίσει τον Βίκτορ Τροίτσκι (Νο201 στον κόσμο) που μπήκε στο κυρίως ταμπλό από την προκριματική φάση, όπου πέτυχε τρεις νίκες.

Μόλις ολοκληρωθεί, θα ακολουθήσει το παιχνίδι της Μαρίας Σάκκαρη με την Άστρα Σάρμα (Νο230 στον κόσμο), από την Αυστραλία, η οποία επίσης μπήκε στο κυρίως ταμπλό από την προκριματική φάση.

Ο αγώνας του Τσιτσιπά θα μεταδοθεί στις 02.00 της Τετάρτης, απευθείας από το Eurosport 2 που μπορείτε να το παρακολουθείτε από την πλατφόρμα της NOVA.

Το πρόγραμμα της Τετάρτης (16/01):

Rod Laver Arena (έναρξη αγώνων 02:00):

1) Sloane Stephens (5) v. Timea Babos

2) Ashleigh Barty (15) v. Yafan Wang

(όχι πριν τις 05:00)

3) Daniel Evans (Q) v. Roger Federer (3)

(όχι πριν τις 10:00)

4) Beatriz Haddad Maia (Q) v. Angelique Kerber (2)

5) Matthew Ebden v. Rafael Nadal (2)

Margaret Court Arena (έναρξη αγώνων 02:00):

1) Anastasia Pavlyuchenkova v. Kiki Bertens (9)

2) Kevin Anderson (5) v. Frances Tiafoe

3) Johanna Larsson v. Caroline Wozniacki (3)

(όχι πριν τις 10:00)

4) Alex de Minaur (27) v. Henri Laaksonen (Q)

5) Maria Sharapova (30) v. Rebecca Peterson

Melbourne Arena (έναρξη αγώνων 02:00):

1) Anett Kontaveit (20 v. Aliaksandra Sasnovich

2) Marin Cilic (6) v. Mackenzie McDonald

3) Katie Boulter v. Aryna Sabalenka (11)

(όχι πριν τις 08:00)

4) Roberto Bautista Agut (22) v. John Millman

1573 Arena (έναρξη αγώνων 02:00):

1) Zoe Hives v. Caroline Garcia (19)

2) Jordan Thompson v. Andreas Seppi

3) Gael Monfils (30) v. Taylor Fritz

(όχι πριν τις 08:00):

4) Petra Kvitova (8) v. Irina-Camelia Begu

Court 3 (έναρξη αγώνων 02:00):

1) Stefanos Tsitsipas (14) v. Viktor Troicki (Q)

2) Astra Sharma (Q) v. Maria Sakkari

3) Donna Vekic (29) v. Kimberly Birrell

(όχι πριν τις 09:30)

4) Grigor Dimitrov (20) v. Pablo Cuevas

Court 8 (έναρξη αγώνων 02:00):

1) Marketa Vondrousova v. Petra Martic (31)

2) Tomas Berdych v. Robin Haase

3) Lesia Tsurenko (24) v. Amanda Anisimova

4) Yoshihito Nishioka v. Karen Khachanov (10)

Court 13 (έναρξη αγώνων 02:00):

1) Denis Kudla v. Diego Schwartzman (18)

2) Danielle Collins v. Sachia Vickery

3) Thomas Fabbiano v. Reilly Opelka

Court 20 (έναρξη αγώνων 02:00):

1) Stefano Travaglia (Q) v. Nikoloz Basilashvili (19)

2) Radu Albot v. Fernando Verdasco (26)

3) Belinda Bencic v. Yulia Putintseva

#TAGS MM