Έξαλλος ο Κύργιος στην ανατροπή του Φέντερερ! – video

Ο Νικ Κύργιος προηγήθηκε κόντρα στον Φέντερερ στο Laver Cup και βρέθηκε κοντά στη νίκη επί του Ελβετού θρύλου του τένις, αλλά τελικά ηττήθηκε με 2-1 σετ, γεγονός που του προκάλεσε πολλά νεύρα και οδήγησε σε μία σπασμένη ρακέτα.

Είναι γνωστό ότι ο Νικ Κύργιος δεν είναι και ο πιο… ψύχραιμος τενίστας του κόσμου, οπότε το ματς “θρίλερ” με τον Ρότζερ Φέντερ στη Γενεύη δεν ήταν ό,τι καλύτερο για τον ίδιο, αλλά και τη… ρακέτα του.

Ο Ελληνοαυστραλός τενίστας προηγήθηκε με 1-0 σετ του Ελβετού και είχε το προβάδισμα και στο τρίτο σετ, αλλά τελικά ηττήθηκε στο τάι μπρέικ, με αποτέλεσμα να μην καταφέρει να συνεισφέρει στην ομάδα του, Team World, στο Laver Cup.

Ο Κύργιος ήταν εκνευρισμένος στο τέλος του αγώνα και είναι χαρακτηριστικό ότι έσπασε τη ρακέτα του στο κορτ, με το σχετικό video να γίνεται φυσικά viral σε όλο τον κόσμο.