Τρίτη, 16 Απρ.

Καταιγιστικός Ολυμπιακός! Διέλυσε την Ντιναμό

Επίδειξη δύναμης πραγματοποίησε ο Ολυμπιακός απέναντι στην Ντιναμό Μόσχας για την 2η αγωνιστική των ομίλων Champions League υδατοσφαίρισης.

Οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν 17-9 στον Πειραιά και δεν άφησαν κανένα περιθώριο στους φιλοξενούμενους να διεκδικήσουν κάτι καλύτερο στον αγώνα. Στην πρώτη περίοδο οι παίκτες του Θοδωρή Βλάχου προηγήθηκαν με 7-1, ενώ και στο δεύτερο οκτάλεπτο ήταν εξαιρετικοί, με αποτέλεσμα να προηγηθούν στο ημίχρονο με 12-4, κλειδώνοντας ουσιαστικά το ματς.

Στην επανάληψη δεν άλλαξαν τα πράγματα, παρά το γεγονός ότι ο Ολυμπιακός κατέβασε ταχύτητα και τελικά επικράτησε με 17-9.

Τα οκτάλεπτα: 7-1, 5-3, 3-2, 2-3

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Θοδωρής Βλάχος): Πάβιτς, Μυλωνάκης 1, Δελακάς, Γεννηδουνιάς 4, Φουντούλης 2, Νικολαϊδης 1, Δερβίσης, Μπούσλιε, Μουρίκης 2, Γούνας 3, Αργυρόπουλος, Ομπράντοβιτς 4, Γαλανόπουλος

ΝΤΙΝΑΜΟ ΜΟΣΧΑΣ (Μαράτ Ζακίροφ): Κόστροφ, Λαζάρεφ, Κόπτσεφ, Ντερεβιάνκιν, Λατίποφ, Πιγέτλοβιτς, Μπίτσκοφ 3, Ναγκάεφ 2, Ράτζεν 1, Κόλοντ 1, Σούμποτιτς 2, Σεπέλεφ, Ιβάνοφ