Σάββατο, 27 Απρ.

Τσιτσιπάς: Έκανε στην… άκρη τον Κουκούσκιν και πάει στον Μεντβέντεφ!

@ATP_Tour

Έκανε τα εύκολα – δύσκολα ο Τσιτσιπάς. Ο Έλληνας τενίστας χρειάστηκε να.. ιδρώσει στο δεύτερο σετ, κόντρα στον Μιχαίλ Κουκούσκιν, αλλά πήρε τελικά τη νίκη με 2-0 και την πρόκριση στους “16” του Monte-Carlo Masters. Ο Ντανίλ Μεντβέντεφ θα είναι ο επόμενος του αντίπαλος.

Μια θέση στους “16” του Monte-Carlo Masters έκλεισε ο Στέφανος Τσιτσιπάς, επικρατώντας του Μιχαίλ Κουκούσκι με 2-0 σετ (6-3, 7-5), μετά από έναν αγώνα που κράτησε 1 ώρα και 42 λεπτά.

Αν και ζορίστηκε στο δεύτερο σετ, ο Τσιτσιπάς επιβεβαίωσε τον τίτλο του φαβορί, έκανε το… καθήκον του απέναντι στον Κουκούσκιν και πήρε το “εισιτήριο” για την επόμενη φάση του τουρνουά που γίνεται στο Μονακό, εκεί όπου θα αντιμετωπίσει τον Ντανίλ Μεντβέντεφ.