Ανατροπή με τρομερό Παπαγιάννη για Κινγκς – 22άρα από Αντετοκούνμπο [vids]

ΦΩΤΟ youtube.com

Βρέθηκαν στο -18 στο τελευταίο δεκάλεπτο, αλλά οι Κινγκς κατάφεραν να νικήσουν τους Κλίπερς με 98-97, με τον Γιάννη Παπαγιάννη να εντυπωσιάζει και πάλι. Παρά την πολύ καλή εμφάνιση του Αντετοκούνμπο, οι Μπουλς νίκησαν τους Μπακς στο Μιλγουόκι και τους στέρησαν την ευκαιρία να ανέβουν στην πέμπτη θέση της Ανατολής.

Ο Γιώργος Παπαγιάννης ήταν… ασταμάτητος και εκ των πρωταγωνιστών της μεγάλης νίκης των Σακραμέντο Κινγκς στο Λος Άντζελες απέναντι στους Κλίπερς με 98-97. Ο Έλληνας σέντερ πέτυχε 12 πόντους, μάζεψε 4 “σκουπίδια”, μοίρασε 4 ασίστ και είχε 2 κοψίματα σε 21 λεπτά συμμετοχής.

Η ομάδα του Σακραμέντο, ολοκλήρωσε την απίστευτη ανατροπή της, με καλάθι του Γουίλι Κόλεϊ-Στάιν στα 3,2 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη και ενώ είχε βρεθεί να χάνει με 18 πόντους πέντε λεπτά πριν το φινάλε. Δεν αγωνίστηκε ο Κώστας Κουφός, αφού επιλέχθηκε να ξεκουραστεί.

Παρά την καλή εμφάνιση του Γιάννη Αντετοκούνμπο, οι Μπακς έχασαν στο Μιλγουόκι με 94-109 από τους Σικάγο Μπουλς. Ο “Greek Freak” πέτυχε 22 πόντους (8/12 δίποντα, 6/10 βολές), πήρε 8 ριμπάουντ και έδωσε 4 ασίστ σε 37 λεπτά συμμετοχής. Αυτή ήταν η πρώτη ήττα των Μπακς έπειτα από τρεις σερί νίκες στην κανονική περίοδο.