Κυριακή, 5 Μαΐ

Άνετο βράδυ στην Μπράγκα για την Ρεάλ Μαδρίτης, επικράτησε της Ουνιόν Βερολίνου η Νάπολι

Η Ρεάλ Μαδρίτης δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα απέναντι στην Μπράγκα, με τους «μερένχες» να παίρνουν τη νίκη με σκορ 2-1 στην Πορτογαλία. Στο άλλο παιχνίδι η Νάπολι επικράτησε με δυσκολία ενάντια στην Ουνιόν Βερολίνου εκτός έδρας και παρέμεινε στην 2η θέση του ομίλου της στο Champions League.

Πρωταγωνιστής για την Ρεάλ Μαδρίτης ήταν αδιαμφισβήτητα ο Βινίσιους Τζούνιορ που είχε δύο ασίστ η «βασίλισσα» μετά τη Νάπολη, πέρασε και από την Μπράγκα κάνοντας το 3/3 στον όμιλο της.

Μπράγκα – Ρεάλ Μαδρίτης

Η Ρεάλ Μαδρίτης «άνοιξε» το σκορ στο 16ο λεπτό χάρη στο γκολ του Ροντρίγο στο 16ο λεπτό, με τον Τζούντ Μπέλιγχαμ να σκοράρει σε ένα ακόμη παιχνίδι φέτος, διπλασιάζοντας τα γκολ της ομάδας του στο 61΄. Το μόνο που κατάφερε η Μπράγκα ήταν να μειώσει στο σκορ δυο λεπτά αργότερα με τον Τζαλό, ωστόσο αυτό δεν ήταν αρκετό για να πάρει κάτι από το παιχνίδι.