Site icon NewsIT

Απίστευτο! Η Γουίγκαν έβαλε 7 γκολ στη Χαλ σε ένα ημίχρονο

14.07.2020 | 21:22

FILE PHOTO: Soccer Football - Championship - Wigan Athletic v Leeds United - DW Stadium, Wigan, Britain - August 17, 2019 General view inside the stadium before the match Action Images/Paul Burrows EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. Please contact your account representative for further details./File Photo

Με το εκκωφαντικό 7-0 τέλειωσε το… ημίχρονο της αναμέτρησης Γουίγκαν και Χαλ για την 44η αγωνιστική της δεύτερης κατηγορίας στην Αγγλία.

Ματς ζωής και… θανάτου δίνει η Χαλ με τη Γουίγκαν για την 44η αγωνιστική της δεύτερης κατηγορίας στην Αγγλία, μόνο που η νίκη έχει κριθεί ήδη και μάλιστα με τον πιο απίστευτο τρόπο που θα μπορούσε αυτό να γίνει. Η φιλοξενούμενη Χαλ, “καίγεται” για βαθμούς καθώς βρίσκεται παρά μία θέση, εντός της ζώνης του υποβιβασμού, αλλά η αδιάφορη Γουίγκαν, μόνο αδιάφορη δεν εμφανίστηκε φιλοδωρώντας την αντίπαλό της με 7 γκολ σε 45 λεπτά!

Τα γκολ των γηπεδούχων σημειώθηκαν από τους Νέισμιθ (1’), Μουρ (27’, 40’), Ντόουελ (32’, 42’), Λόου (37’) και Γουίλιαμς (45’+1’).