Παρασκευή, 29 Μαρ.

Απόλλων Λεμεσού – Ολυμπιακός: Το προβάδισμα των Κυπρίων και το εξαιρετικό γκολ του Χουάνγκ

Ο Ολυμπιακός βρέθηκε πίσω στο σκορ στο παιχνίδι με τον Απόλλωνα Λεμεσού στην Κύπρο, ωστόσο βρήκε τον τρόπο να αντιδράσει πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Ολυμπιακός δεν ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο το παιχνίδι κόντρα στην Απόλλωνα Λεμεσού για τα πλέι οφ του Europa League.

Οι γηπεδούχοι, με αρκετή δόση τύχης, κατάφεραν να προηγηθούν με τον Γιάνγκα στο 18′, βάζοντας δύσκολα στους Πειραιώτες.

Ωστόσο, οι πρωταθλητές Ελλάδας αντέδρασαν άμεσα και κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσια πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Συγκεκριμένα, ο Χουάνγκ έκανε το 1-1 με ιδανικό τελείωμα, έπειτα από ασίστ του Ρέαμπτσιουκ στο 29′. Ο Κορεάτης σκόραρε στο ντεμπούτο του με τον Ολυμπιακό, δείχνοντας με το “καλημέρα” την κλάση του.