Site icon NewsIT

Αποτελέσματα NBA: Οι Μάτζικ πάτησαν τους Σανς

29.01.2024 | 09:51

Jan 28, 2024; Orlando, Florida, USA; Orlando Magic forward Paolo Banchero (5) is fouled by Phoenix Suns guard Devin Booker (1) in the third quarter at the Kia Center. Mandatory Credit: Nathan Ray Seebeck-USA TODAY Sports

Οι Μάτζικ επικράτησαν των Σανς με 113-98 στο Ορλάντο, παρά τη νέα μεγάλη εμφάνιση του Ντέβιν Μπούκερ.

Οι Σανς έφυγαν από το γήπεδο στην τέταρτη περίοδο, με τους Μάτζικ να κάνουν ό,τι θέλουν στο φινάλε του αγώνα και με επιμέρους σκορ 31-13 να φτάνουν στη νίκη.

Έτσι το Ορλάντο βελτίωσε το ρεκόρ του σε 24-22 και βρίσκεται στην 8η θέση της Ανατολής ενώ οι Σανς «έπεσαν» στο 26-20 και καταλαμβάνουν την 6η θέση στη Δύση.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Πάολο Μπανκέρο με 26 πόντους ενώ 16 πόντους και 12 ριμπάουντ πρόσθεσε ο Μο Βάγκνερ.

Για τους «ήλιους», που σκόραραν μόλις τέσσερις πόντους στα τελευταία δέκα(!) λεπτά του αγώνα, πέραν του Μπούκερ που προσπαθούσε μόνος του (16/24 δίποντα, 1/2 τρίποντα, 9/11 βολές), ο μοναδικός άλλος παίκτης με διψήφιο αριθμό πόντων ήταν ο Κέβιν Ντουράντ (15 πόντους).

Phoenix Suns vs Orlando Magic Full Game Highlights - January 28, 2024 | 2023-24 NBA Season