Άρης Λεμεσού – Άρης 1-0: Ήττα στο τελευταίο του φιλικό επί αυστριακού εδάφους

ΦΩΤΟ Intime

Ο Άρης ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο αλλά δεν αξιοποίησε τις ευκαιρίες που του παρουσιάστηκαν, με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα από τον Άρη Λεμεσού με 1-0.

Με ήττα ολοκλήρωσε τις φιλικές του υποχρεώσεις στην Αυστρία ο Άρης, γνωρίζοντας την ήττα με 1-0 από τον Άρη Λεμεσού.

Ο Χερμάν Μπούργκος παρέταξε την ομάδα με 3-5-2, ενώ ντεμπούτο με τους Θεσσαλονικείς έκανε και το νέο μετεγγραφικό απόκτημα της ομάδας Άντι Γκρέι.

Ο Άρης Θεσσαλονίκης σε ένα ματς που είχε πολλά νεύρα ήταν ανώτερος χωρίς να καταφέρνει να μετουσιώσει σε γκολ τις ευκαιρίες που του παρουσιάστηκαν.

Χαρακτηριστικό της έντασης που υπήρχε στον αγώνα ήταν η αποβολή του Μαντσίνι με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 44ο λεπτό.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε κατακόρυφα, με τις δυο ομάδες να προχωρούν σε αρκετές αλλαγές.

Τελικά ο Άρης Λεμεσού κατάφερε να πάρει τη νίκη με γκολ του Σικόρσκι στο 77ο λεπτό.

Πλέον στον Άρη Θεσσαλονίκης μετράνε αντίστροφα για τις αναμετρήσεις με τη Γκόμελ στο Europa Conference League.