Site icon NewsIT

Άρσεναλ – Νότιγχαμ Φόρεστ 2-1: Αγχώθηκαν αλλά νίκησαν οι Λονδρέζοι

12.08.2023 | 16:58

Soccer Football - Premier League - Arsenal v Nottingham Forest - Emirates Stadium, London, Britain - August 12, 2023 Arsenal's Bukayo Saka celebrates scoring their second goal with Eddie Nketiah REUTERS/David Klein EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club /league/player publications. Please contact your account representative for further details.

Η Άρσεναλ έκανε πρεμιέρα με το… δεξί στη φετινή Premier League, αφού νίκησε έστω και δύσκολα με 2-1 τη Νότιγχαμ Φόρεστ στην πρώτη αγωνιστική της σεζόν 2023-24.

Με γκολ των Ενκετιά και Σακά από το πρώτο ημίχρονο, η Άρσεναλ έδειξε να “καθαρίζει” το ματς, αλλά η Νότιγχαμ Φόρεστ μείωσε στο 83′ με τον Ανοβιγί και έκανε… θρίλερ το παιχνίδι στο Emirates.

Ωστόσο στα τελευταία λεπτά του έξτρα χρόνου οι παίκτες του Μικέλ Αρτέτα διαχειρίστηκαν το υπέρ τους προβάδισμα με αποτέλεσμα να πάρουν τη νίκη με 2-1 και να μπουν με το δεξί στο πρωτάθλημα της Premier League.