Ατρόμητος – Ιωνικός 2-0: Με άνετη νίκη πλησίασαν την 6άδα οι Περιστεριώτες

ΦΩΤΟ Intime

Ο Ατρόμητος νίκησε εύκολα τον Ιωνικό με 2-0 στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Super League 1 και πλησίασε την πρώτη 6άδα της βαθμολογίας του πρωταθλήματος.

Η αναμέτρηση κρίθηκε ουσιαστικά από το 2ο λεπτό της αναμέτρησης, καθώς ο Τσίμπσαχ έκανε λάθος στην άμυνα του Ιωνικού και στη συνέχεια ανέτρεψε τον Κιάρτανσον για να υποδείξει ο διαιτητής πέναλτι και κόκκινη κάρτα στον αμυντικό των φιλοξενούμενων.

Ο Κγιάρτανσον ευστόχησε έτσι από τη “βούλα” και με τους Νικαιώτες να αγωνίζονται με παίκτη λιγότερο σε όλο το υπόλοιπο παιχνίδι, η… δουλειά έγινε πιο εύκολη για τον Ατρόμητο. Η ομάδα του Περιστερίου “πιέσε” στη συνέχεια και για άλλα γκολ, έχασε σημαντικές ευκαιρίες και τελικά “καθάρισε” οριστικά το ματς με τον Ροτάριου στο 59ο λεπτό. Ο Ατρόμητος “ανέβηκε” έτσι στην 7η θέση της SUper League 1, ενώ ο Ιωνικός παραμένει τελευταίος με μόλις 7 βαθμούς.