Παρασκευή, 3 Μαΐ

Ατρόμητος – Παναθηναϊκός: Το γκολ του Μλαντένοβιτς που χάρισε την πρόκριση στο «τριφύλλι»

Φωτογραφία Eurokinissi

Ο Παναθηναϊκός νίκησε με 2-0 στην έδρα του Ατρομήτου, με γκολ του Φίλιπ Μλαντένοβιτς στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων και πανηγύρισε την πρόκριση για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

Μετά την ήττα με 2-1 στη Λεωφόρο, ο Παναθηναϊκός ήθελε δύο γκολ για να ανατρέψει το σκορ του πρώτου αγώνα και βρήκε το πρώτο στο 36′ με σουτ του Πέρεθ, αλλά χρειάστηκε μία φάση λίγο πριν τη λήξη του αγώνα, για να πετύχει και δεύτερο με τον Μλαντένοβιτς και να προκριθεί επί του Ατρομήτου στο Κύπελλο Ελλάδας.

Ο Σέρβος μπακ έκανε ωραίο συνδυασμό με τον Μπερνάρ έξω από την περιοχή και από ασίστ του Βραζιλιάνου μεσοεπιθετικού, έκανε μία τρομερή κεφαλιά, με την οποία “κρέμασε” τον Τσιντώντα και πέτυχε το “χρυσό” γκολ για την ομάδα του.