Αντετοκούνμπο: Τα highlights του “Greek freak” στη Νέα Υόρκη! Video

Για ένα ακόμα ματς των Μπακς ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν εκπληκτικός. Παρά την τρομερή του εμφάνιση, τα «ελάφια» δεν μπόρεσαν να «αλώσουν» την έδρα των Νικς.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο είχε μια φανταστική απόδοση κόντρα στους Νικς, αλλά οι Μιλγουόκι Μπακς ηττήθηκαν μέσα στη Νέα Υόρκη (136-134) σε ματς που κρίθηκε στην παράταση (124-124 κανονική διάρκεια).

Ο Αντετοκούνμπο είχε 33 πόντους (13/16 βολές, 10/16 δίποντα, 0/1 τρίποντο), 19 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 3 κλεψίματα, 2 τάπες και 6 λάθη στα 42 λεπτά που αγωνίστηκε.

Ο Έλληνας διεθνής, πάντως, αστόχησε σε σουτ για τη νίκη στο φινάλε της κανονικής διάρκειας και δεν πρόλαβε να ισοφαρίσει στο φινάλε της παράτασης, ζητώντας μάλιστα επιθετικό φάουλ στο επιθετικό ριμπάουντ που πήρε, μετά από χαμένες βολές συμπαίκτη του.