Ερυθρός Αστέρας – Παναθηναϊκός 78-73 ΤΕΛΙΚΟ: “Αυτοκτονία” στο Βελιγράδι!

ΦΩΤΟ intime

Ο Παναθηναϊκός “αυτοκτόνησε” κόντρα στον Ερυθρό Αστέρα στο Βελιγράδι και ηττήθηκε με 78-73 σε ένα ματς που προηγήθηκε με διψήφια διαφορά πόντων στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα.

Με τραγικές επιλογές στα τελευταία λεπτά και τον Ερυθρό Αστέρα να βρίσκει σκορ από συνεχόμενες βολές, ο Παναθηναϊκός κατάφερε να χάσει με 78-73 στο Βελιγράδι για τη δεύτερη σερί “απώλεια” της ομάδας του.

Οι “πράσινοι” προηγήθηκαν ακόμη και με +10 έξι λεπτά πριν το τέλος, αλλά με συνεχόμενα λάθη στην επίθεση και τους διαιτητές να στέλνουν με ευκολία τους Σέρβους στις βολές (25/34), το ματς γύρισε… τούμπα για να ολοκληρωθεί μία απίστευτη “αυτοκτονία” του Τριφυλλιού.

Παρακολουθήστε LIVE το Ερυθρός Αστέρας – Παναθηναϊκός από το Newsit.gr

Ο Παναθηναϊκός γνώρισε έτσι δεύτερη συνεχόμενη ήττα και θα πρέπει να αρχίσει να… ξεχνάει σιγά σιγά την πρώτη 5άδα, κοιτάζοντας με… άγχος τις θέσεις από κάτω του για τη συμμετοχή στα πλέι οφ.