Φενέρμπαχτσε: Σούπερ Σλούκας! “Έσωσε” την ομάδα του Ομπράντοβιτς από νέα γκέλα (video)

ΦΩΤΟ intime

Ο Κώστας Σλούκας ήταν εντυπωσιακός στο παιχνίδι της Φενέρμπαχτσε επί της Μπουγιουκτσεκμετσέ και οδήγησε την ομάδα του σε μία φοβερή ανατροπή, γλιτώνοντας μία ακόμη γκέλα στη φετινή σεζόν.

Η Φενέρμπαχτσε έχει ξεκινήσει τραγικά τη σεζόν, με τη μία γκέλα να διαδέχεται την άλλη και τον Κώστα Σλούκα να “παλεύει” συχνά μόνος του για την ομάδα του Ζέλικο Ομπράντοβιτς.

Ο Έλληνας γκαρντ χρειάστηκε να κάνει μία ακόμη σούπερ εμφάνιση και στο τουρκικό πρωτάθλημα, για να γλιτώσει την ομάδα του από μία ακόμη ήττα σοκ, αφού βρέθηκε να χάνει στο ημίχρονο από την Μπουγιουκτσεκμετσέ.

Με τον ίδιο να έχει 17 πόντους με 5/5 βολές, 3/8 δίποντα, 2/3 τρίποντα, 14 ασίστ και 3 ριμπάουντ σε 35 λεπτά αγώνα, όμως, η Φενέρμπαχτσε κατάφερε τελικά να πάρει τη νίκη και μάλιστα με σκορ 92-68.