Μουντομπάσκετ 2019 – Εθνική Ελλάδας: Ο Παπαγιάννης “κάρφωσε” τους Βραζιλιάνους! video

Στιγμές γεμάτες… θέαμα από την Εθνική Ελλάδας στον αγώνα της με τη Βραζιλία, για τη δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του Μουντομπάσκετ 2019. Ο Παπαγιάννης είναι και σε αυτό το ματς ένα από τα επιθετικά “όπλα” της ομάδας του Σκουρτόπουλου.

Παπαγιάννης και Σλούκας “μοίρασαν” μια πολύ όμορφη φάση, λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους του αγώνα της Εθνικής Ελλάδας με η Βραζιλία, στο Μουντομπάσκετ της Κίνας.

Μετά από ένα… γαλανόλευκο ριμπάουντ, η Εθνιλή Ελλάδας έφυγε στον αιφνιδιασμό, ο Σλοιύκας ύψωσε την μπάλα για τον Παπαγιάννη, που κάρφωσε με δύναμη στο καλάθι της Βραζιλίας, γράφοντας το 25-40 (30-40 το σκορ του ημιχρόνου).

Να αναφέρουμε ότι ο σέντερ του Παναθηναϊκού πέτυχε 4 στο ημίχρονο (3 ριμπάουντ).