Τρίτη, 16 Απρ.

NBA: “Μυθικός” Χάρντεν! Ασύλληπτη εμφάνιση – video

Ο Τζέιμς Χάρντεν πραγματοποίησε ασύλληπτη εμφάνιση, οδηγώντας τους Ρόκετς στη νίκη (121-118) με ανατροπή επί των Χιτ. “Έσπασε” και πάλι τα κοντέρ ο “Μούσιας”.

Οι Ρόκετς βρέθηκαν με 21 πόντους (61-82) πίσω στο σκορ  στην τρίτη περίοδο του αγώνα με τους Χιτς, ωστόσο κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή και να επικρατήσουν με 121-118, χάρη στον Τζέιμς Χάρντεν.

Ο “Μούσιας” έκανε ακόμα μία ασύλληπτη εμφάνιση, σημειώνοντας 58 πόντους, ενώ είχε και 10 ασίστ. Πρώτος σκόρερ για την ομάδα του Μαϊάμι ήταν ο Ολίνικ με 21 πόντους.

Οι Μάτζικ ανατρέποντας διαφορά 13 πόντων στα τελευταία 10 λεπτά, πανηγύρισαν νίκη με 103-96 στο Ορλάντο, απέναντι στους Ουόριορς. Double double από τους  Γκόρντον (22 πόντοι και 15 ριμπάουντ) και  Βούτσεβιτς (12 πόντοι και 13 ριμπάουντ, κορυφαίος των πρωταθλητών ο Κάρι με 33 πόντους.