Ολυμπιακός – Χίμκι 109-98 ΤΕΛΙΚΟ: Τι έκαναν οι Πειραιώτες! Αδιανόητη ανατροπή με “χρυσό” Σπανούλη

Ολυμπιακός
Intime.gr

Συγκλονιστικό ματς στο ΣΕΦ, με τον Ολυμπιακό να προηγείται σε όλο το ματς, να βρίσκεται με την… πλάτη στον τοίχο με διαδοχικά τρίποντα του Σβεντ στο τέλος, αλλά να μην παρατάει ποτέ το ματς. Κάπως έτσι και με 9-0 σερί στο τελευταίο λεπτό έστειλε το ματς στην παράταση με τρίποντο του Σπανούλη και πήρε τελικά τη νίκη με 109-98.

Δεν ξανάγινε! Ο Ολυμπιακός βρέθηκε να χάνει με 9 πόντους 1 και 09” πριν το τέλος του αγώνα με τη Χίμκι, αλλά επανήλθε με τρία απίστευτα τρίποντα σε λίγα δευτερόλεπτα και επικράτησε τελικά στην παράταση με σκορ 109-98.

“Τρελό” τρίποντο από τον Σπανούλη για να πάει το ματς στον έξτρα χρόνο και να “λυγίσει” το απίθανο παιχνίδι του Σβεντ, που τελείωσε τον αγώνα με 36 πόντους και 7 τρίποντα.

Παρακολουθήστε ΕΔΩ το LIVE του αγώνα

Με τη μεγάλη του νίκη, ο Ολυμπιακός βρέθηκε έτσι και στο 6-8 στη βαθμολογία της Euroleague, πλησιάζοντας τη Χίμκι και την 8άδα της κατάταξης στη μία νίκη.