14oC Αθήνα

Παναθηναϊκός – Μπαρτσελόνα 81-92 ΤΕΛΙΚΟ: “Πράσινη”… κατάρρευση στο τέλος στο ΟΑΚΑ!

ΦΩΤΟ intime

Ο Παναθηναϊκός “λύγισε” από τη Μπαρτσελόνα στο ΟΑΚΑ με 92-81 για την 25η αγωνιστική της Euroleague. Μια “τραγική” 4η περίοδος έφερε την ήττα για το Τριφύλλι. Σε “μπελάδες” πλέον οι “πράσινοι” για την 6η θέση και τα πλέι οφ.

Ο Παναθηναϊκός είχε το προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι κόντρα στη Μπαρτσελόνα και βρέθηκε δύο φορές με διψήφια διαφορά πόντων στο τρίτο δεκάλεπτο, αλλά οι Καταλανοί έκαναν “πάρτι” στα τελευταία λεπτά και “άλωσαν” το ΟΑΚΑ.

Τα 15 λάθη των παικτών του Πιτίνο, σε συνδυασμό με κάποια χαμένα αμυντικά ριμπάουντ στην τέταρτη περίοδο, οδήγησαν στην ήττα με 92-81 από τους “μπλαουγκράνα”.

Παρακολουθήστε LIVE το Παναθηναϊκός – Μπαρτσελόνα από το Newsit.gr

Ο Παναθηναϊκός έπεσε έτσι στο 14-11 στην κατάταξη και… έμπλεξε, αφού έχει και πολύ δύσκολο πρόγραμμα στη συνέχεια με τις Ρεάλ (εκτός), Ολυμπιακό (εκτός), ΤΣΣΚΑ (εντός), Φενέρ (εκτός), Άλμπα (εκτός), Χίμκι (εντός), Εφές (εκτός), Μακάμπι (εντός) και Μπασκόνια (εκτός).