15oC Αθήνα

Βαλένθια – Παναθηναϊκός 94-87 ΤΕΛΙΚΟ: Έχασε την ευκαιρία!

ΦΩΤΟ Intime

Ο Παναθηναϊκός αδίκησε τον εαυτό του στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου και παρά την τρομερή αντεπίθεση στο τελευταίο δεκάλεπτο, κάποιες λεπτομέρειες του στοίχησαν τη νίκη στο 94-87 από τη Βαλένθια.

Ο Παναθηναϊκός με τρομερό φίνις στο ματς έκανε ντέρμπι το παιχνίδι με τη Βαλένθια, αλλά χάνοντας βολές και επιθετικά ριμπάουντ στα τελευταία δευτερόλεπτα, ηττήθηκε με 92-87 στην 22η αγωνιστική της Euroleague.

Ο Ταϊρίς Ράις με 21 πόντους και ο Νικ Καλάθης με 22 πόντους, 10 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 4 κλεψίματα, πήγαν να φέρουν… τούμπα το ματς στα τελευταία λεπτά, αλλά παρά το απίστευτο σερί 18-2 που έφερε την ισοφάριση 2 λεπτά πριν το τέλος, “λύγισαν” από τις “νυχτερίδες”. Φωνάζουν οι “πράσινοι” για ένα φάουλ στο ριμπάουντ που… έκρινε το ματς!

Παρακολουθήστε LIVE το Βαλένθια – Παναθηναϊκός από το Newsit.gr

Ο Παναθηναϊκός έχασε έτσι την ευκαιρία να “πιάσει” τη Μακάμπι Τελ Αβίβ στην 5η θέση της κατάταξης και σταμάτησε το νικηφόρο σερί του στο 3-0 για να “ρίξει” το ρεκόρ του στο 13-9. Στο 11-11 έφθασε η Βαλένθια που είναι εντός 8άδας.