25oC Αθήνα

Χτύπησε ο Αντετοκούνμπο, “σφαλιάρα” για Μπακς [vid]

Αντετοκούνμπο
ΦΩΤΟ youtube

Οι Πίστονς έκαναν σκληρές άμυνες στον Αντετοκούνμπο, που αναγκάστηκε να φύγει για τα αποδυτήρια στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα στο Ντιτρόιτ. “Βαριά” ήττα για Μπακς με 110-87.

Την τρίτη τους σερί ήττα γνώρισαν οι Μιλγουόκι Μπακς, που δεν τα κατάφεραν στην έδρα των Ντιτρόιτ Πίστονς (110-87), σε ένα ματς όπου ο Γιάννης Αντετοκούνμπο αποχώρης τραυματίας.

Οι Πίστονς μάρκαραν… στενά τον Έλληνα διεθνή σε αρξετές φάσεις. Σε δυο από αυτές –στις αρχές της τρίτης και της τέταρτης περιόδου- ο «Greek freak» δέχθηκε δυο χτυπήματα στο πρόσωπο κι έτσι αποχώρησε για τα αποδυτήρια, δέκα λεπτά πριν το φινάλε του αγώνα.

Η κατάσταση του δεν εμπνέει ανησυχία. Πριν αποχωρήσει, ο Αντετοκούνμπο είχε 11 πόντους (4/10 δίποντα, 1/3 τρίποντα), 3 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Τα δωδεκάλεπτα: 32-32, 53-44, 85-70, 110-87