Πέμπτη, 18 Απρ.

“Διπλό” η Γουλβς! “Έπιασε” τη Γιουνάιτεντ και… βλέπει Champions League (video)

Η Γουλβς πέρασε από την έδρα της Γουεστ Χαμ με 2-0 και πλέον… έπιασε τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, που βρίσκεται στη 5η θέση και “απειλεί” την 4η Τσέλσι (έχει ματς λιγότερο)!

Πετυχαίνοντας δυο πολύ όμορφα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, η Γουλβς νίκησε εκτός έδρας (2-0) την Γουέστ Χαμ και… βλέπει ακόμα και τετράδα στην Premier League.

Ο Τραορέ έπαιξε σημαντικό ρόλο στη νίκη των φιλοξενούμενων. Με την είσοδο του στο ματς (64’), ο Ισπανός ακραίος άλλαξε τις… ισορροπίες και στο 73 έβγαλε την μπαλιά για το 0-1 του Χιμένες. Μάλιστα, με αυτό το γκολ ο Μεξικανός έγινε ο πρώτος σκόρερ στην ιστορία της Γουλβς στην Premier League.

Περίπου δέκα λεπτά αργότερα, ο Ντόχερτι έβγαλε την μπαλιά στην πλάτη της άμυνας των Λονδρέζων και ο Νέτο έπιασε μια… οβίδα στην κίνηση, εκτελώντας τον Φαμπιάνσκι για το τελικό 0-2.

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League βρίσκεται στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα, ισόβαθμη με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (46 β.) και στο -2 από την Τσέλσι (έχει παιχνίδι λιγότερο) που βγαίνει στο Champions League.