Πέμπτη, 18 Απρ.

Έβερτον: Άνοιξε “λογαριασμό” ο Χάμες Ροντρίγκες – Κέρδισε και… κόκκινες κάρτες (video)

Ο Χάμες Ροντρίγκες κατάφερε να πετύχει το πρώτο του γκολ με την Έβερτον, μόλις στη δεύτερη του παρουσία στην 11άδα της ομάδας του Κάρλος Αντσελότι.

Η Έβερτον βρέθηκε να χάνει μέσα στο “Γκούντισον Παρκ” από την Γουέστ Μπρομ, αλλά κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια προηγούμενη με 2-1, έχοντας για πρωταγωνιστή στο πρώτο μέρος τον Χάμες Ροντρίγκες.

Το νέο μετεγγραφικό απόκτημα της ομάδας του Κάρλος Αντσελότι κατάφερε να κάνει το 2-1 με όμορφο σουτ εκτός μεγάλης περιοχής στο 45′, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου δέχθηκε εκτός φάσης χτύπημα από τον Γκιμπς, με τον διαιτητή να δείχνει στον παίκτη των φιλοξενούμενων την κόκκινη κάρτα.

Μάλιστα, ο ρέφερι Μάικ Ντιν απέβαλε και τον τεχνικό της Γουεστ Μπρομ, Σλάβεν Μπίλιτς, που διαμαρτυρήθηκε έντονα για τη φάση.