Πέμπτη, 2 Μαΐ

Φιορεντίνα – Γιουβέντους 1-1: Γλίτωσαν τα χειρότερα οι «μπιανκονέρι»

Η Γιουβέντους άφησε άλλους δυο βαθμούς στη φετινή Serie A, μένοντας στο ισόπαλο 1-1 με τη Φιορεντίνα στο Αρτέμιο Φράνκι, χάνοντας νωρίς έδαφος από την κορυφή του πρωταθλήματος.

Η Γιουβέντους συνεχίζει να προβληματίζει με τις εμφανίσεις της. Η μεγάλη κυρία αναδείχτηκε ισόπαλη 1-1 με τη Φιορεντίνα, με τους βιόλα να χάνουν κάμποσες ευκαιρίες για να πάρουν το ματς.

Οι φιλοξενούμενοι οι οποίοι παρατάχθηκαν απόντος του Βλάχοβιτς προηγήθηκαν μόλις στο 8ο λεπτό με τον Μίλικ να πετυχαίνει το δεύτερο γκολ στο πρωτάθλημα.

Η αντίδραση των ”βιόλα” ήρθε μετά από 20 λεπτά με τον Κουαμέ να φέρνει το παιχνίδι στα ίσα μετά από μεταβίβαση του Σοτίλ.

Οι γηπεδούχοι μάλιστα είχαν την ευκαιρία να πετύχουν την ολική ανατροπή λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου αλλά ο Γιόβιτς αστόχησε από την άσπρη βούλα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Φιορεντίνα ήταν ανώτερη αλλά δεν κατάφερε να μετουσιώσει σε γκολ τις φάσεις που δημιούργησε με αποτέλεσμα να συνεχίζει να μένει χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα.