Φιορεντίνα – Ίντερ 3-4: Διπλό μετά από «μυθικό» παιχνίδι για τους «νερατζούρι»

Η Ίντερ έφυγε με το διπλό από την έδρα της Φιορεντίνα για την 11η αγωνιστική της Serie A, μετά από ένα τρομερό ματς που κρίθηκε στις καθυστερήσεις, με το τελικό 4-3 υπέρ των “νερατζούρι”.

Παρότι βρέθηκε να προηγείται με δύο γκολ διαφορά στο 15λεπτο, χάρη σε τέρματα των Μπαρέλα και Λαουτάρο Μαρτίνεζ, η Ίντερ είδε στη συνέχεια τη Φιροεντίνα να φθάνει μέχρι την ισοφάριση με Καμπράλ και Ικονέ.

Ο Λαουτάρο “χτύπησε” ξανά στο 73′ και φάνηκε να δίνει τη νίκη στην ομάδα του, αλλά ο Γιόβιτς ισοφάρισε ξανά στο 90′ για τους “Βιόλα”. Το… θρίλερ δεν είχε όμως ολοκληρωθεί, αφού ο Μιχιταριάν στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων βρήκε ξανά το δρόμο προς τα δίχτυα, έστω και με δόση τύχης και χάρισε τελικά τη νίκη στην ομάδα του. Η Ίντερ ανέβηκε έτσι στη βαθμολογία, αλλά παραμένει στο -6 από την κορυφή και μάλιστα με ματς περισσότερο, ενώ η Φιορεντίνα βρίσκεται στη μέση της κατάταξης στη Serie A.