Κυριακή, 5 Μαΐ

Γιώργος Γιακουμάκης: Γκολ και ασίστ για τον Έλληνα επιθετικό της Ατλάντα

Ο Γιώργος Γιακουμάκης πρωταγωνίστησε στη νίκη της Ατλάντα Γιουνάιτεντ επί των Κολόμπους Κρου με 4-2, σημειώνοντας ένα γκολ και μοιράζοντας δύο ασίστ.

Ο Γιώργος Γιακουμάκης οδήγησε την Ατλάντα Γιουνάιτεντ στη νίκη στο δεύτερο παιχνίδι της σειράς των πλέι οφ του πρώτου γύρου της Ανατολικής Περιφέρειας και ελπίζει σε πρόκριση.

Ο διεθνής Ελληνας επιθετικός έδωσε το προβάδισμα στην Ατλάντα με 1-0 στο 38′. Ο Χερνάντεζ ισοφάρισε στο 45΄ πριν ο Γιακουμάκης βρει τον Ζάντε Σίλβα για το 2-1 στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.

Στην συνέχεια, ο Γιακουμάκης, ο οποίος πήρε το βραβείο για τον καλύτερο πρωτοεμφανιζόμενο στο MLS, τροφοδότησε τον Έντουιν Μοσκέρα για το 3-1 στο 83ο λεπτό.

Ο Τιάγκο Αλμάντα ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 4-1 στο 88΄ ενώ ο Μαξ Άρφστεν διαμόρφωσε το τελικό 4-2 στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.