Κυριακή, 28 Απρ.

Γουλβς – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 3-4: Νίκη μετά από «τρελό» φινάλε για την ομάδα του Τεν Χαγκ στην Premier League

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε με 4-3 στην έδρα της Γουλβς μετά από ένα “τρελό” παιχνίδι στην Premier League, το οποίο και κρίθηκε με δύο γκολ στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Με δύο γκολ από Ράσφορντ και Χόιλουντ πριν ολοκληρωθεί το πρώτο μισάωρο του αγώνα, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πήρε σημαντικό προβάδισμα στο ματς της Premier League και φάνηκε να “σφραγίζει” τη νίκη με το Μακ Τόμινεϊ να σκοράρει στο 75′, μετά τη μείωση του σκορ από τη Γουλβς με πέναλτι του Σαράμπια.

Οι “λύκοι” μείωσαν όμως ξανά με τον Κίλμαν στο 85′ και έκαναν “θρίλερ” τα τελευταία λεπτά του αγώνα, φθάνοντας και στην ισοφάριση με τον Νέτο στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων. Η Γιουνάιτεντ έδειξε όμως… ψυχή και κατάφερε να βρει ένα τέταρτο γκολ με τον Μεϊνού στο 97′, για να φθάσει τελικά, έστω και με αυτόν τον τρόπο, στη νίκη και τους τρεις βαθμούς, που τη φέρνουν στο -8 από την πρώτη 4άδα της βαθμολογίας στην Αγγλία.