Πέμπτη, 2 Μαΐ

Γουλβς – Τότεναμ 2-1: Απίθανη ήττα με ανατροπή στις καθυστερήσεις για την ομάδα του Ποστέκογλου

Η Τότεναμ κατάφερε να χάσει με 2-1 από τη Γουλβς στην Premier League, παρότι είχε το προβάδισμα σχεδόν σε ολόκληρο τον αγώνα, καθώς δέχθηκε δύο γκολ στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Έχοντας προηγηθεί στο σκορ από το 3ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Τζόνσον, η Τότεναμ κράτησε το προβάδισμα σε ολόκληρο το 90λεπτο, χάνοντας ευκαιρίες και για ένα δεύτερο γκολ. Αυτό δεν ήρθε όμως ποτέ και η Γούλβς, που “πίεσε” για την ισοφάριση, κατάφερε να την πετύχει στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο Σαράμπια με ένα υπέροχο τέρμα στο 90+1΄ έκανε το 1-1 για τους “λύκους”, οι οποίοι “σκότωσαν” την ομάδα του Ποστέκογλου με δεύτερο γκολ στο 90+7′. Ο Λεμινά πλάσαρε εύστοχα στην αντεπίθεση και χάρισε στην ομάδα του μία ανεπανάληπτη νίκη, ρίχνοντας στο καναβάτσο τα “σπυρούνια”. Η Τότεναμ έμεινε έτσι πίσω από τη Μάντσεστερ Σίτι στη βαθμολογία της Premier League, έχοντας μάλιστα και παιχνίδι περισσότερο.