Τρίτη, 19 Μαρ.

Η ΑΕΚ νίκησε 4-0 την Προοδευτική με πρωταγωνιστή τον Πινέδα και ντεμπούτο Βίντα

ΦΩΤΟ Intime

Η ΑΕΚ έδωσε φιλικό αγώνα τριών 45λέπτων με την Προοδευτική στα Σπάτα και επικράτησε με 4-0, έχοντας ως πρωταγωνιστή τον Ορμπελίν Πινέδα, που πέτυχε δύο γκολ.

Ο Ματίας Αλμέιδα είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει διάφορα σχήματα και όλους τους παίκτες του στο παιχνίδι της ΑΕΚ με την Προοδευτική, όπου έκανε το ντεμπούτο του και αγωνίστηκε για λίγο πάνω από μία ώρα και ο Ντομαγκόι Βίντα.

Η Ένωση έκανε φοβερό πρώτο 45λεπτο, με τον Πινέδα να σκοράρει δις και τον Γιόνσον να βρίσκει επίσης δίχτυα, ενώ το τέταρτο γκολ της ομάδας του πέτυχε ο Μοχαμαντί στο τρίτο 45λεπτο της αναμέτρησης.

ΑΕΚ: Στάνκοβιτς, Τζαβέλλας, Βίντα (65′ Ρότα), Χατζισαφί, Γιόνσον, Σιμάνσκι, Τσούμπερ, Αμραμπατ (82′ Μοχαμάντι), Πινέδα, Μάνταλος (62′ Λιβάι Γκαρσία), Αραούχο.

Η σύνθεση της ΑΕΚ στο τρίτο 45λεπτο: Αθανασιάδης, Ραντόνια (20′ Κοσίδης), Μήτογλου, Λάτσι (20′ Μισελέν), Μιτάι, Μουστακόπουλος, Φράνσον, Μοχαμάντι, Γιούσης (20′ Αλμπάνης), Ρότα, Γκαρσία.