Η Άρσεναλ είδε «άσπρη ημέρα» και με Γουέστ Μπρομ βάζοντας γκολάρες (video)

Πήρε.. μπρος η Άρσεναλ! Οι «κανονιέρηδες» πήραν τρίτη σερί νίκη στην Premier League, επικρατώντας εκτός έδρας της Γουέστ Μπρομ με 4-0. Γκολάρες από τους φιλοξενούμενους, που αγωνίστηκαν υπό χιονόπτωση. Δυο τέρματα ο Λακαζέτ.

Μπήκε σε ανοδική πορεία. Μπορεί το «εμπόδιο» της Γουέστ Μπρομ να ήταν μικρό, αλλά η Άρσεναλ κοιτάζει μόνο το εντυπωσιακό αποτέλεσμα και.. παίρνει ψυχολογία. Η ομάδα του Μιγκέλ Αρτέτα νίκησε εκτός έδρας με 4-0 και πήρε το τρίτο σερί της «τρίποντο» και συνολικά 7ο στη φετινή Premier League.

Η Άρσεναλ ξεκόλλησε έτσι από τις… χαμηλές θέσεις του βαθμολογικού πίνακα (11η με 23 βαθμούς), σημειώνοντας την πιο ευρεία της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

Οι «κανονιέρηδες» πέτυχαν από δυο γκολ σε κάθε ημίχρονο. Ο Τίρνεϊ έκανε το 0-1 στο 23’ με τρομερό πλασέ, ενώ ο Σάκα έγινε στο 28’ ο τελικός αποδέκτης μιας υπέροχης ομαδικής προσπάθειας, σπρώχνοντας εύκολα την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα.

Ο Λακαζέτ πήρε… το όπλο του στην επανάληψη, πετυχαίνοντας τα υπόλοιπα δυο γκολ της Άρσεναλ (60’ και 64’).