Η Ατλέτικο Μαδρίτης έκανε διπλό με γκολ στο 10ο λεπτό των καθυστερήσεων

Η πρωταθλήτρια Ισπανίας, Ατλέτικο Μαδρίτης πέτυχε την τρίτη νίκη της σε τέσσερις αγώνες στη φετινή “La Liga”, καθώς επικράτησε 2-1 με… buzzer beater στην έδρα της Εσπανιόλ.

Οι “ροχιμπλάνκος” βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 40′ μετά από γκολ του Ραούλ ντε Τόμας, αλλά ισοφάρισαν την αναμέτρηση με τον Καράσκο στο 79′ και πήρα τη νίκη με τον Λεμάρ στο 100′. Ο διαιτητής κράτησε 11 λεπτά καθυστερήσεις στο ματς και στο 10ο από αυτά, ο Γάλλος μέσος σκόραρε, χαρίζοντας ένα ανέλπιστο “τρίποντο” στην ομάδα του.

Η Ατλέτικο Μαδρίτης παρέμεινε έτσι αήττητη μετά από τέσσερις αγωνιστικές και με 10 βαθμούς βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας του ισπανικού πρωταθλήματος, στην προσπάθεια να “υπερασπιστεί” τον τίτλο της.