Σάββατο, 27 Απρ.

Η Ατλέτικο Μαδρίτης ηττήθηκε με 1-0 στη Μαγιόρκα και έχασε «έδαφος» στη «La Liga» – Όλα τα αποτελέσματα

ΦΩΤΟ Reuters αρχείου

Η Ατλέτικο Μαδρίτης συνεχίζει την κακή της σεζόν και μετά την αποτυχία στο Champions League, έχασε εκ νέου “έδαφος” και στην Ισπανία, με την ήττα 1-0 στην έδρα της Μαγιόρκα.

Για τη 14η αγωνιστική της “La Liga“, η Ατλέτικο Μαδρίτης αγωνίστηκε στη Μαγιόρκα και βρέθηκε να “κυνηγάει” στο σκορ από το 16ο λεπτό και το γκολ του Μουρίγκι. Ο Μοράτα έστειλε πέντε λεπτά αργότερα την μπάλα στα δίχτυα, αλλά το γκολ ακυρώθηκε μέσω VAR και η ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε δεν κατάφερε να αντιδράσει στο υπόλοιπο του αγώνα.

Οι Μαδριλένοι έμειναν έτσι εκτός πρώτης 5άδας στη βαθμολογία του ισπανικού πρωταθλήματος και με μόλις 24 βαθμούς βρίσκονται ήδη στο -13 από την Μπαρτσελόνα στην κορυφή της “La Liga”.