Η Γουέστ Χαμ ανάγκασε σε «στραβό» ποδαρικό την Έβερτον (video)

Η Γουέστ Χαμ «χτύπησε» στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης με την Έβερτον στο «Γκούντισον Παρκ» και πήρε μεγάλη εκτός έδρας νίκη με 1-0 για την 17η αγωνιστική της Premier League στο πρώτο ματς του πρωταθλήματος για το 2021.

Το γκολ του Σούτσεκ στο 86ο λεπτό της αναμέτρησης χάρισε μία σπουδαία νίκη στη Γουέστ Χαμ, αφού με αυτό διαμορφώθηκε το τελικό 1-0 με το οποίο επικράτησε της Έβερτον στο «Γκούντισον Παρκ». Η ομάδα του Αντσελότι μπήκε έτσι με το… αριστερό  στο 2021, χάνοντας την ευκαιρία να εκμεταλλευτεί το «στραβοπάτημα» της Λίβερπουλ με τη Νιούκαστλ και να πλησιάσει περισσότερο την κορυφή.

Τα «ζαχαρωτά» έχουν πλέον 29 βαθμούς και βρίσκονται στην 4η θέση της βαθμολογίας, εν αναμονή των υπόλοιπων αναμετρήσεων για την 17η αγωνιστική που διεξάγονται αύριο (2/1), ενώ τα «σφυριά» ανέβηκαν στους 26 πόντους ισοβαθμώντας με 4 ακόμα ομάδες στο -3 από την τετράδα που οδηγεί στο Champions League.