Η Νιουκάστλ «σόκαρε» τη Λέστερ

Η Λέστερ έχασε μεγάλη ευκαιρία για να κάνει ακόμα ένα σημαντικό βήμα για την έξοδο της στο Champions League. Οι Αλεπούδες ηττήθηκαν εντός έδρας από τη Νιουκάστλ με 4-2 κι έμειναν στους 63 βαθμούς και στην 3η θέση, με την Τσέλσι να ακολουθεί με 61 βαθμούς και την Γουέστ Χαμ με 58 βαθμούς.

Η Νιουκάστλ κυριάρχησε στο πρώτο μέρος όπου και προηγήθηκε με 0-2 χάρη σε τέρματα των Ουίλοκ στο 22ο και Ντάμετ στο 34ο λεπτό. Η κατηφόρα δεν είχε τέλος για τη Λέστερ, μιας και η Νιουκάστλ προηγήθηκε με 0-4 χάρη σε δύο γκολ του Ουίλσον στο 64ο και στο 73ο λεπτό.

Οι «Αλεπούδες» αντέδρασαν στο τελευταίο εικοσάλεπτο του αγώνα, όπου κατάφεραν να μειώσουν με τον Άλμπριτον στο 80ο λεπτό και τον Ιχεανάτσο στο 87ο λεπτό.