Η Θέλτα «δάγκωσε» την Ατλέτικο Μαδρίτης στο 90′ (video)

Η Ατλέτικο Μαδρίτης δεν κατάφερε να πανηγυρίσει την 17η νίκη της στο ισπανικό πρωτάθλημα και να κάνει ακόμα ένα σημαντικό βήμα για την κατάκτηση του τίτλου.

Η ομάδα του Σιμεόνε άφησε δύο βαθμούς στην έδρα της κόντρα στη Θέλτα, με τους φιλοξενούμενους να χτυπούν στο 90′ και να παίρνουν τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2) στη Μαδρίτη.

Η ομάδα του Βίγκο κατάφερε να πάρει προβάδισμαστο 13ο λεπτό, όταν ο Μάγιο βρήκε στην περιοχή τον Σάντι Μίνα που με κοντινή κεφαλιά νίκησε τον Όμπλακ για το 0-1.

Οι Μαδριλένοι ανέβασαν στροφές κι έφτασαν στην ισοφάριση στο φινάλε του ημιχρόνου με κοντινή προβολή του Σουάρες.

Ο Ουρουγουανός επιθετικός χτύπησε και στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους, γράφοντας το 2-1. Ωστόσο, η Θέλτα ήταν αυτή που τελικά χτύπησε στο φινάλε. Στο 90’ ο Φερέιρα έγραψε το 2-2 και στέρησε δύο βαθμούς από τους Μαδριλένους.